Wycieczka do Kadyksu

Podróż do Kadyksu zaczęła się o godzinie 9:00 dnia 01.08.2021, kiedy to wyruszyliśmy z Plaza de Cuba w Sewilli. Po około 1,5 godziny podróży autokarem, dotarliśmy do Jerez de la Frontera, które to jest miastem w południowo-zachodniej części Hiszpanii znanym z produkcji sherry oraz ze stadnin koni. Zwiedzaliśmy owe miasto przez następne 2 godziny, kiedy to powróciliśmy do autokaru i wyjechali do samego Kadyksu.

Około godziny 13:00 dotarliśmy na miejsce czyli do Kadyksu. Miasto to będące stolicą prowincji Kadyks znajduje się na półwyspie oddzielającym zatokę Kadyksu od oceanu Atlantyckiego. Jest to piękne miasto będące trzecim co do wielkości w swojej prowincji zaraz po Jerez de la Frontera (gdzie to byliśmy jeszcze 40 minut wcześniej) i Algeciras. Miasto to zostało wybudowane przez Fenicjan już w 1100 roku p.n.e. i jest to najstarsze miasto w tej części Europy. Po obejrzeniu tego zachwycającego miasta część z nas udała się na plażę aby odpocząć na słońcu po całym tygodniu praktyk, natomiast reszta udała się na dalszą wycieczkę po mieście. Pozostała część dnia minęła spokojnie.

Autokar przyjechał po nas o godzinie 18:00, a chwilę później wracaliśmy do Sewilli po dniu spędzonym w dwóch niesamowitych miejscach.

                                                                                                                                                                                                                                          Jerzy Siemion