Uczestnicy

Mikołaj Bacior

Interesuję się technologią i tematami związanymi z informatyką odkąd pamiętam. Codziennie staram się śledzić nowości i poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Lubię majsterkować przy komputerach i innych urządzeniach elektronicznych. Wolny czas spędzam z znajomymi grając w papierowe erpegi lub jak jest sposobność pod żaglami.

Bartłomiej Błasiak
Interesuję się sportem, technologią oraz programowaniem. Większość wolnego czasu spędzam aktywnie poza domem. Praktyka w Sewilli jest dla mnie świetną okazją na zdobycie nowych umiejętności, a także na zobaczenie wielu niezwykłych miejsc na własne oczy.
Łukasz Dudziński
Moim zainteresowaniem od zawsze były komputery. Zaczynałem na starym komputerze na Pentiumie 4 od którego zaczęła się moja pasja. Budowa koparki kryptowalut, jak i projektowanie customowych obudów była dla mnie najważniejszym czynnikiem przez którą kontynuuję przygodę z informatyką. Praktycznie codziennie buduję i bawię się komputerami, a także biorę udział w pół profesjonalnych turniejach esportowych.
Rafał Jańczak
Cześć! Nie wiem do końca, co chce robić w życiu, ale na co dzień obracam się w świecie IT / Audio / Video. Cenię sobie możliwość wyjazdu na tego typu projekty, bo łączą przydatne doświadczenie zawodowe z elementem kulturowym. Preferuję pracę indywidualną dlatego jestem zadowolony z praktyk jako "filmowiec". Dodatkowo mogę zwiedzić sporą część miasta w poszukiwaniu dobrego kadru.
Krzysztof Reichman
Nazywam się Krzysztof Reichman. Jestem uczniem ZST w Bytomiu na profilu informatycznym. Interesuję się głównie grafiką komputerową i szeroko pojętą branżą IT. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, oglądać filmy i seriale oraz spędzać czas ze znajomymi. Jestem też mocno zainteresowany esportową sceną gier komputerowych. Praktyki w Hiszpanii pozwoliły mi rozwijać się w kierunku który mnie interesuje, poznać lokalną kulturę i zwyczaje.
Jerzy Siemion
Nazywam się Jerzy Siemion uczę się w Technikum Nr 6. Lubię informatykę, gry komputerowe i spotkania ze znajomymi. Praca w Hiszpanii jest bardzo dobra, dużo się dowiaduję, oraz zdobywam cenne doświadczenie.
Grzegorz Sznajder
Nazywam się Grzegorz Sznajder i jestem uczniem klasy 3 informatycznej B. Od najmłodszych lat interesuje się branżą IT, głównie programowaniem. Wolny czas lubię spędzać chodząc po górach lub grając w koszykówkę. Jestem ambitny i pracowity. Projekt zagranicznych praktyk w Hiszpanii był dla mnie niezwykłą przygodą i pozwolił mi na poznanie nowych miejsc oraz lokalnej kultury.
Patryk Ziętek
Nazywam się Patryk Ziętek, chodzę do klasy 3 informatycznej B Technikum nr 6 w Bytomiu. Interesuje się informatyką i sportem. Regularnie chodzę na siłownię. W wolnym czasie biegam lub spotykam się ze znajomymi.
Bartłomiej Bielak

Nazywam się Bartek Bielak chodzę do klasy 3inf Technikum nr 6. Interesuje się sportem oraz informatyką. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze oraz spotykać się ze znajomymi.

Mateusz Buchczyk
Od zawsze interesuje się szeroko pojętą informatyką, zaczynałem od rozwiązywania problemów jakie miałem z własnym komputerem, później zrobiłem kilka gier komputerowych. Do tej pory zbudowałem kilka komputerów i polecałem sprzęt elektroniczny znajomym i rodzinie, a także zajmował się drobnymi naprawami. Interesuję się także polityką i historią, brałem udział nawet w programie Erasmus+, którego celem był wyjazd do Europarlamentu i debatowanie z młodzieżą z całej Europy. W wolnym czasie ćwiczę na siłowni, wychodzę na spacery oraz czytam artykuły w internecie. Jeżeli chodzi o moje mocne strony to cenię sobie ambicje, umiejętność aktywnej dyskusji oraz nigdy nie lubię odpuszczać.
Jakub Holak
Witam. Na imię mam Jakub Holak. Jestem osobą otwartą na innych, chętną do komunikacji, wyrażania swoich celów jak i wskazywania rzeczy do poprawy. Myślę, że jedną z moich największych zalet jest bycie zdeterminowanym i konsekwentne dążenie do wyznaczonych rzeczy. Moimi zainteresowaniami jest programowanie, muzyka, fotografia i jazda na deskorolce.
Kacper Mila
Nie mam pojęcia co napisać o sobie. Może dobrze będzie zacząć od tego, że planuję zająć się w przyszłości Web Developerką. Jestem uzdolniony i pełen motywacji do nauki nowych interesujących rzeczy. Chętnie podejmuję większe wyzwania.
Miłosz Rocznik
Filantrop, biznesmen, artysta. Tymi 3 słowami mógłbym opisać swoją skromną osobę. Interesuję się IT oraz poradami telemarketowymi. Zaczynanie na starym gracie przechodząc płynnie do nowego sprzętu, daje człowiekowi głowę do biznesu. Praktyki w Sewilli dały nowe perspektywy biznesowe oraz doświadczenie.
Dawid Sornik
Interesuję się edycją grafiki komputerowej. W wolnym czasie lubię sobie polatać samolotem. Tutejszy klimat bardzo mi się podoba, a także sposób życia. Zawsze chciałem przyjechać na praktyki do Hiszpanii i dzięki tej mobilności mogłem rozwinąć się zawodowo.
Kamil Tomczak
Jestem członkiem klasy o profilu informatycznym. Swój wolny czas poświęcam śledzeniu postępu otaczającej nas technologii. Oprócz tego staram się spędzać odpowiednią ilość czasu uprawiając sport, czy to biegając, czy ćwicząc siłowo, bez zaniedbywania życia towarzyskiego, które staram się utrzymywać na bardzo satysfakcjonującym dla mnie poziomie.

Artykuły

      Jest 12 lipca 2021 roku… jednak godzina dosyć młoda, bo dopiero 3:40. W końcu doczekaliśmy się długo obiecywanej podróży do słonecznej Hiszpanii. Świetna perspektywa i motywacja w porównaniu do ostatnich i obecnie panujących burz na terenie Polski. Wszystko od samego początku działało jak w zegarku i pomimo wczesnej godziny nikt się nie spóźnił, bo z emocji akurat w moim przypadku nawet nie udało mi się na chwilę przed wyjazdem zasnąć. Ostatnie przemyślenie czy wszystko ze sobą zabrane, no to odjazd! […]

Dawid Sornik

Kuchnia hiszpańska, czyli co dobre, a co nie dobre. Zacznijmy od tego że hiszpańskie potrawy są jedynymi z najbardziej kolorowych i różnorodnych w Europie. Dla Hiszpan spotkania przy stole są ważną częścią dnia, więc przykładają dużą wagę do tego co przygotowują i z czego. Główną częścią potraw są, uprawianie na Półwyspie Iberyjskim, warzywa i owoce. W Andaluzji do tego dochodzą smażone ryby oraz owoce morza. […]

Miłosz Rocznik

        Przydzielono naszą czwórkę do Trivi, mieszkającej z mamą w wielkim 3-piętrowym mieszkaniu posiadającym dwupiętrowy taras. Przy pierwszej okazji każdy z nas dostał własne klucze do domu. Budynek znajduje się w kamienicy niedaleko „Plaza de Cuba” w Trianie. Wchodząc do mieszkania uderza w nas przyjemny chłodek. Na parterze znajduje się salon, a za nim wejście do kuchni połączonej z jadalnią, w której codziennie spożywamy smaczne posiłki. Posiadamy całodobowy dostęp do podstawowych urządzeń kuchennych takich jak lodówka, ekspres do kawy czy toster. Wchodząc na pierwsze piętro po lewej stronie zauważamy pokój naszej „Mamy”, a po prawej dwuosobowy pokój z małymi balkonikami. […] 

Mikołaj Bacior, Bartłomiej Bielak, Kacper Mila, Patryk Ziętek 

       Realizując projekt uczymy się, pracujemy, poznajemy inną kulturę oraz zwiedzamy najciekawsze zakamarki Sewilli oraz innych atrakcyjnych miejscowości. Świetną okazję do nauki oraz poznania kultury i języka , był realizowany przez firmę „Yes in Spain”, kurs języka hiszpańskiego, podczas którego zapoznaliśmy się z niezbędnymi zwrotami i podstawami, dzięki którym łatwiej jest nam się przystosować do nowej sytuacji w całkowicie obcym kraju. Warto dodać, że niektórzy uczestnicy projektu, uczą się języka hiszpańskiego w naszej szkole, czyli w ZST w Bytomiu, i właśnie dlatego realizujemy nasze projekty w Hiszpanii, ponieważ przyswoiliśmy już część wiedzy o języku, a także tym kraju, ucząc się w Polsce. […]

Mateusz Buchczyk 

        Pracuję w niewielkiej firmie o nazwie “Protección Civil Gines“. Firma znajduje się relatywnie blisko mojego tymczasowego miejsca zamieszkania, łatwy i przyjemny dojazd do pracy bardzo ułatwia poranną podróż. Mimo tego, że droga na przystanek zajmuje około 15 minut, bez pośpiechu jestem w stanie na dotarcie na przystanek autobusowy na którym zawsze punktualnie czeka mój autobus 170A. Firma w której przyszło mi pracować była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. […]

                                                                                                Łukasz Dudziński

Słoneczna Sewilla na czas trwania praktyk stała się naszym nowym domem. Stolica Andaluzji okazała się być miastem pełnym pozytywnej energii oraz świetnej pogody. Po codziennej pracy mieliśmy dużo wolnego czasu, co umożliwiło nam jeszcze lepiej poznać kulturę panującą w Hiszpanii. Każdy mógł wykorzystać ten czas tak jak chciał. Jedni przechadzali się w grupach po mieście, drudzy smakowali lokalnej hiszpańskiej kuchni, inni znowu spacerowali samotnie w poszukiwaniu starych zabytków Sevilli. Byli też tacy, którzy zajęli się sportem, biegając po długich alejkach wzdłuż rzeki Gwadalkiwir. […]

Patryk Ziętek

Sewilla to miasto bardzo bogate w kulturę. Nasza grupa przekonała się o tym zwiedzając wiele ważnych oraz ciekawych miejsc, które zapisały się w hiszpańskiej historii. Jednymi z nich były Alkazar oraz Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli. Alkazar to kompleks pałacowy, którego historia sięga XI wieku. Z początku był siedzibą władców arabskich, dopiero później został przejęty i przebudowany przez chrześcijańskich możnych. Po dziś dzień na górnym piętrze ma swoją siedzibę hiszpańska rodzina królewska, co czyni Alkazar najdłużej funkcjonującą królewską rezydencją na świecie. […]

Kamil Tomczak

Dnia 17 lipca 2021r. odbyła się jednodniowa wycieczka nad Ocean Atlantycki na plażę w miejscowości Matalascañas. Pojechała z nami cała grupa zadowolonych uczestników praktyk wraz z naszym opiekunem. Pomimo wczesnej pobudki, wszyscy zdążyliśmy na zbiórkę, ustaloną na godzinę 9:00, gdzie punktualnie pojawili się nawet tajni ”agenci” pokroju Mateusza. Zakupione wcześniej bilety poprzez naszego organizatora, pozwoliły nam na bezproblemowy wyjazd z dworca autobusowego Plaza de Armas. Podczas blisko dwugodzinnej jazdy niektórzy ucięli sobie krótką drzemkę. […]

Łukasz Dudziński

Cały wyjazd miał się rozpocząć 25.07.2021 od zbiórki na dobrze już nam znanym – Plaza de Cuba, to było właśnie pierwsze miejsce na którym postawiliśmy nasze stopy w Sewilli. Myślę, że to była jedna z najbardziej wyczekiwanych wycieczek: odwiedzenie nowego państwa czyli Wielkiej Brytanii, swobodna rozmowa w języku angielskim, funty czy cel całej wycieczki – Skała Gibraltarska to wszystko przyczyniało się do ogromnej ekscytacji. […] 

Jakub Holak

Podróż do Kadyksu zaczęła się o godzinie 9:00 dnia 01.08.2021, kiedy to wyruszyliśmy z Plaza de Cuba w Sewilli. Po około 1,5 godziny podróży autokarem, dotarliśmy do Jerez de la Frontera, które to jest miastem w południowo-zachodniej części Hiszpanii znanym z produkcji sherry oraz ze stadnin koni. Zwiedzaliśmy owe miasto przez następne 2 godziny, kiedy to powróciliśmy do autokaru i wyjechali do samego Kadyksu. […]

Jerzy Siemion

No niestety, dobre rzeczy szybko się kończą. Nasze 4 tygodnie w słonecznej Andaluzji minęły strasznie szybko. Zbyt szybko. No ale cóż, nie pozostało nam nic innego jak spakować swoje rzeczy, pożegnać się z rodzinami, pozostawiając im tylko miłe wspomnienia i wyruszyć na miejsce zbiórki. Na lotnisko wyruszyliśmy o godzinie 17.30 autobusem linii EA z przystanku na Plaza de Armas. Na lotnisku zameldowaliśmy się po ok. 20 minutach jazdy i nie pozostało nam nic innego jak nadanie bagażu rejestrowanego i przejście przez wszystkie etapy bezpieczeństwa. Nasz lot wystartował w punkt o godzinie 21:00 i trwał przez około 3,5 godziny. Na krakowskim lotnisku  zameldowaliśmy się po północy i po odebraniu walizek wyruszyliśmy na miejsce zbiórki, gdzie czekał już na nas bus, który miał nas zabrać pod gmach ZST. […]

Grzegorz Sznajder

Galeria

Film

Opinie

Mikołaj Bacior
Z ręką na sercu mogę uznać ten projekt za udany w stu procentach. Dzięki niemu mogłem się nauczyć wielu przydatnych rzeczy, takich jak praca w zespole, projektowanie i tworzenie stron, zarządzanie nimi. Dzięki projektowi miałem też szansę nie tylko bliżej poznać hiszpańską kulturę, ale też poczuć ją, na przykład próbując lokalnych specjałów kulinarnych. Zwiedziłem też różne interesujące i piękne miejsca, oraz poznałem wielu świetnych ludzi. To, co wyniosłem z projektu z pewnością podniesie moją wartość na rynku pracy, a już teraz zapewniło mi niezapomniane przeżycia.
Bartłomiej Błasiak
Szczerze mówiąc parę miesięcy temu niemal całkowicie straciłem nadzieję, że nasza praktyka na południu Hiszpanii się odbędzie. Większość osób z mojej klasy zrezygnowała z projektu by nie zajmować sobie tym głowy. Jednak warto było czekać do samego końca. Ostatecznie przecież jestem teraz w Sewilli i piszę właśnie to sprawozdanie. [...]
Łukasz Dudziński
Praktyki w Sevilli, w słonecznej Hiszpanii oceniam na wyjątkowo pozytywne. Praca tutaj uświadomiła mi jak niesamowita jest branża IT, a w szczególności poza granicami Polski. Mimo pracy znalazł się czas wolny, który spędziliśmy na wycieczkach. Śliczne plaże, małpi gaj na Giblartarze a także starożytny Kadyks były dla wszystkich niezapomnianym doświadczeniem. Poznawanie języka, nowych smaków czy kultury naszej podopiecznej rodziny sprawiło nam mnóstwo przyjemności. Naprawdę warto wziąć udział w projekcie, ponieważ będzie to pamiątka na całe życie.
Rafał Jańczak
Nie pierwszy projekt, nie ostatni. W swoim życiu miałem okazję uczestniczyć w wielu wyjazdach tego typu. Niektóre były nastawione na łączenie kultur, inne na odkopywanie przeszłości, ale tak satysfakcjonujący nie był jeszcze żaden z nich. Spędziliśmy tu niecały miesiąc, co jeszcze tydzień przed wylotem brzmiało jak ogromna ilość czasu, a w rzeczywistości zleciało znacznie szybciej niż powinno. [...]
Krzysztof Reichman
Projekt w którym przyszło mi wziąć udział zaskoczył mnie niezwykle pozytywnie. Przede wszystkim praktyka która była głównym celem wyjazdu pomimo wcześniejszych obaw okazała się bardzo kształcąca i przyjemna, głównie przez wzgląd na to, że pracowałem w dziedzinie która mnie interesuje. Ale praktyka to była zaledwie część wyjazdu. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, oglądać filmy i seriale oraz spędzać czas ze znajomymi. Jestem też mocno zainteresowany esportową sceną gier komputerowych. Praktyki w Hiszpanii pozwoliły mi rozwijać się w kierunku który mnie interesuje, poznać lokalną kulturę i zwyczaje. [...]
Jerzy Siemion
Niesamowicie ucieszyłem się, gdy dowiedziałem się o możliwości wyjazdu do Hiszpanii w celu odbycia praktyki zawodowej. Miałem szczęście pracować i mieszkać w fajnych miejscach z miłymi i ciekawymi ludźmi. W pracy nabyłem wiele nowych umiejętności, a w wolnym czasie poznawałem piękną Hiszpanię. Pobyt w tym kraju pomógł podnieść moje umiejętności posługiwania się obcymi językami. Warto było tu przyjechać i polecam to każdemu. [...]
Grzegorz Sznajder
Przychodząc do ZST nie spodziewałem się, że będę miał możliwość spędzenia 4 długich tygodni w słonecznej Hiszpanii. Wymagania podczas rekrutacji nie należały do najmniejszych, ale udało się. Moje nazwisko znalazło się na liście. I tak zaczęło się długie odliczanie do wyjazdu. Poprzez pandemie parę razy przekładano termin praktyk, ale w końcu nadeszła ta chwila i otrzymaliśmy zielone światło. [...]
Bartłomiej Bielak
Miałem przyjemność wziąć udział w praktykach zagranicznych w słonecznej Sewilli w Hiszpanii. Dzięki tym praktykom poznałem informatykę z innej strony, ale także nabrałem doświadczenia praktycznego w pracy. Poznałem niezwykłą hiszpańską kulturę jak i również kuchnię, która zaskakiwała niecodziennym smakiem. Niestety nasze praktyki dobiegają końca, ale rzeczy których się tu nauczyłem przydadzą mi się w przyszłej pracy. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w takim projekcie i na pewno zapamiętam ten czas bardzo pozytywnie i przez długi czas.
Mateusz Buchczyk
Nasza grupa przyleciała do Sewilli w nocy 11 lipca, jednakże nie polecieliśmy prosto do Sewilli tylko wylądowaliśmy na lotnisku w Maladze gdzie czekał na nas bus. Po zdaniu bagażu, wyszliśmy na miasto gdzie mieliśmy trochę czasu wolnego, mogliśmy coś zjeść, pozwiedzać Malagę lub nawet pójść i popływać. Oczywiście później były też inne wycieczki, jak na przykład wyjazd na Gibraltar [...]
Jakub Holak
Jestem uczniem Zespołu Szkół Technicznych na kierunku technik informatyk. Gdy usłyszałem, że Program Operacyjny Wiedza, Edukacja i Rozwój oferuje mi odbycie praktyk w Sewilli byłem zachwycony. Nabycie cennego doświadczenia w zawodzie, zobaczenie jak zagraniczne firmy uczą uczestników praktyk, jakie metody pracy panują w hiszpańskiej firmie, te wszystkie rzeczy związane z zawodem który chcę wykonywać w przyszłości spowodowały, że nim się obejrzałem, złożyłem potrzebne dokumenty, przygotowałem potrzebne rzeczy i usiadłem w samolocie z Polski do Hiszpanii. [...]
Kacper Mila
Wyjazd na praktyki do Hiszpanii pozwolił mi na poznanie czegoś, co nie doznałbym w Polsce. Dzięki temu wyjazdowi i dzięki temu, że miałem okazję mieszkać u rodziny, poznałem bardzo dobrze tutejszą kulturę i styl życia. Wierzę również, że przez odbycie praktyk w Hiszpanii będę miał możliwość na lepszy start w branży, którą obrałem sobie za kierunek mojej przyszłości. Cały projekt był świetnie zorganizowany, nie mieliśmy żadnych poważnych problemów. [...]
Miłosz Rocznik
Praktyki w Hiszpanii oceniam bardzo pozytywnie. Praca w słonecznej Sewilli pokazała nam jak wygląda branża IT poza granicami Polski. Poza samą pracą znalazł się też czas na wycieczki. Upalna plaża w Matalascañas, małpi gaj na Gibraltarze czy starożytne miasto w Kadyksie aż proszą się o ich zwiedzenie. [...]
Dawid Sornik
Dzięki świetnie przeprowadzonej rekrutacji i spotkań organizacyjnych miałem niezwykłą przyjemność wziąć udział w praktykach zagranicznych w Hiszpanii. Dzięki tej mobilności poznałem branżę IT z zupełnie innej strony niż tą, którą dotychczas znałem, a także nabrałem cennego dla mnie doświadczenia praktycznego. [...]
Kamil Tomczak
Projekt "POWERVET" jest wydarzeniem, w którym ogromną rolę odgrywa czynnik ludzki. Od samego początku do końca, a nawet przed samym wyjazdem. W końcu już przed wylotem wiemy z jaką grupą ludzi będziemy doświadczać nowych wrażeń, to oni będą z nami przez cały okres trwania praktyk. W tym punkcie miałem ogromne szczęście. [...]
Patryk Ziętek
Praktyki zagraniczne w Sewilli oceniam bardzo pozytywnie. Dowiedziałem się jak wygląda praca w Hiszpanii w branży IT. Dzięki projektowi POWERVET nabrałem wiele cennego doświadczenia zawodowego, podszkoliłem język hiszpański. Większość Hiszpanów nie potrafi mówić po angielsku, więc starałem się rozmawiać jak najwięcej po hiszpańsku. [...]